ufd

سولوسو Solvesso

بخش عمده ای از ساختار آنها از ترکیبات آروماتیک تشکیل شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید نوع سولوسو را بر اساس تعداد کربن های به کار رفته در ساختار آن تعیین می کنند. برای بررسی ساختار این ماده باید بگوییم که عمدتا متشکل از نه، ده و یا تعداد بیشتری کربن است.

سولوسو به طور کلی دارای ساختاری مایع و ظاهری بی رنگ و بسیار شفاف است و از نقطه جوش نسبتا بالایی برخوردار است. در خصوص انحلال پذیری این حلال باید به این نکته اشاره کنیم که اگرچه این ماده قابلیت حل شدن در آب را ندارد، اما در ترکیبات آلی به خوبی حل می شود و از این نظر می توان گفت که از خاصیت انحلال پذیری بالایی برخوردار است.

– کاربردهای سولوسو ۱۵۰
استفاده از این حلال در مناطق صنعتی بسیار زیاد است. بر این اساس سولوسو ۱۵۰ در تولید برخی مواد اولیه یا محصولات واسطه ای که به عنوان مواد اولیه مورد استفاده قرار می گیرند کاربرد دارد. برخی از اصلی ترین کاربردهای این ماده در صنایع مختلف عبارتند از:

صنعت تولید رنگ: با توجه به نقطه اشتعال و سرعت تبخیر بالاتری که این حلال نسبت به زایلن دارد، از آن به عنوان رقیق کننده ای مناسب برای تولید رنگ و پوشش های مختلف استفاده می کنند.

صنعت کشاورزی: از آنجایی که این حلال فاقد اتیل بنزن است، گزینه ای ایده آل برای تولید مواد شیمیایی، آفت کش ها، قارچ کش ها و علف کش های سازگار با محیط زیست است
– کاربردهای سولوسو ۲۰۰
این حلال معطر به لطف بهره مندی از نقطه جوش بالا، سرعت تبخیر پایین و نقطه اشتعال بالا یک ماده شیمیایی مفید و پرکاربرد در صنعت به حساب می آید. این حلال همچنین به دلیل آلایندگی اندک و کم خطر، ماده ای سازگار با محیط زیست محسوب می شود. تمامی این موارد موجب شده است تا گرید دویست این حلال برای استفاده در صنایع بسیاری مناسب باشد. در ادامه به برخی از مهم ترین کاربردهای این حلال در صنعت می پردازیم.

صنعت چاپ: در صنعت چاپ از این ماده به عنوان حلال در جوهرهای پرینتر استفاده می کنند.

صنعت کشاورزی: در صنایع کشاورزی این ماده به عنوان ماده اولیه ای برای تولید قارچ کش ها، حشره کش ها و علف کش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر کاربرد های سولوسو ۲۰۰: از این حلال پرکاربرد به عنوان مواد شیمیایی در تصفیه آب، ریخته گری و تولید روغن های فرآوری استفاده می شود. از این ماده همچنین در روان کننده ها و رنگ هایی که بر پایه حلال هستند استفاده می گردد.
.


برچسب‌ها: ،

بازدید:

[ ]