ufd

انتخاب یک وکیل خوب

وکالت :
وکالت به معنای واگذار کردن است. می توان گفت که وکالت یک نوع عقد(عهد) است که در آن ، یک نفر ، فرد دیگری را نایب خود می کند تا یکسری از امور او را انجام دهد. افراد برای حل مشکلات حقوقی و قضایی خود از یک وکیل کمک می گیرند. استفاده از یک وکیل باعث می شود تا روند رسیدگی به پروند سرعت بیشتری بگیرد. یک وکیل خوب با استفاده از تجربه خود قادر است تا به راحتی پیچیدگی های مسیر پرونده را پشت سر بگذارد.
وکیل :
در واقع وکیل فردی است که می تواند در شرایط مختلف به افراد کمک کند تا به راحتی مسائل خود را حل کنند. یک وکیل خوب با استفاده از تخصص و مهارت خود می تواند بهترین راه حل را در کمترین زمان به کار گیرد. البته باید توجه داشت که وکالت، شغلی دشوار است. یک وکیل خوب دارای ویژگی های خاصی است که باعث موفقیت او در پرونده های مختلف می شود. دلیل این امر هم پیچیدگی های قانونی می باشد. بهترین وکیل برای رسیدن به موفقیت، از هوش و مهارت های خود استفاده می کند. او با اعتماد به نفس بالای خود قادر است تا راه حل مناسب را برای مراجع خود به کار گیرد.
خصوصیات یک وکیل خوب :
از خصوصیات بارز وکیل خوب می توان به دقت و هوش بالا، داشتن قدرت تجزیه و تحلیل، درایت، رازداری، قدرت سخنوری بالا و ... اشاره کرد. همچنین او بایستی اطلاعات نسبی در زمینه های مسائل مالی، علوم جامعه شناسی، انسان شناسی، روانشناسی و فلسفه داشته باشد. آگاهی از این علوم به او کمک می کند تا شناخت درستی نسبت به افراد و عملکرد آنها داشته باشد.
بهترین وکیل :
بهترین وکیل برای رسیدن به هدف خود از روش های مختلفی استفاده می کند. او در ابتدا با مراجعین خود صحبت می کند و به آنها مشاوره می دهد. سپس پیش نویس ها، قراردادها و نامه های مورد نیاز را تهیه می کند. یک وکیل خوب به طور منظم در جلسات دادگاه حضور پیدا می کند و به دفاع از مراجع خود می پردازد. بهترین وکیل فردی است که زمان کافی را برای پرونده مراجع قرار می دهد تا مدارک و مستندات کافی را برای دفاع از حقوق موکل خود فراهم کند.
مسائل مراجعین در زمینه های مختلفی مانند قانون مدنی و خانواده، دادخواهی، آسیب های شخصی، انحصار وراثت، مشاوره و انجام امور مربوط به بخش های تجاری، مشاوره های خصوصی و ... می باشد. معمولا یک وکیل در زمینه ای خاص از وکالت فعالیت می کند. این امر باعث می شود تا تمرکز و تخصص کافی را در این زمینه داشته باشد.

 

 


برچسب‌ها: ،

بازدید:

[ ]